درباره‌ی جشنواره مولانا

جشنواره ملی گویندگی، دوبله، اجرا و سخنوری مولانا، یکی از معدود رویدادهای مختص به حوزه‌ی هنر صدا و اجرا به‌شمار می‌رود که در کنار ایجاد یک رقابت سالم برای مشتاقان و هنرمندان هنر صدا و اجرا، فضای آموزشی با کیفیتی را برای مخاطبین هدف خود برگزار می‌نماید. 

 

 

 نخستین دوره از این رویداد در سال ۱۴۰۰ با دبیری مریم حسین‌پور برگزار و با استقبال بالایی از طرف مخاطبان همراه شد. از چهره‌های حاضر در فرایند آموزشی این دوره، می‌‌توان به رضا رشیدپور، مجری و برنامه‌ساز شناخته شده‌ی تلویزیون اشاره کرد

 

 

 

در بین شرکت‌کنندگان دوره‌ی نخست جشنواره، پدیده‌ای به عنوان یک استعداد شگرف در حوزه‌ی دوبله، شناسایی و معرفی شد. ساینا شیخی که در بخش دوبله جشنواره شرکت نموده بود، توانست رای و نظر هیات دوران را به‌عنوان پدیده، به سمت خود جلب نماید. 

 

 

 

 

 

اینجا بخوانید: پدیده‌ی هفت‌ساله برنامه عصر جدید و نخستین جشنواره ملی مولانا |  ویدئوی اختصاصی ساینا شیخی برای جشنواره مولانا

 

 

دومین دوره از این جشنواره، به دبیری مریم حسین‌پور از تیرماه ۱۴۰۲ با انتشار فراخوان، فعالیت خود را به‌صورت رسمی آغاز نمود.


 از ویژگی‌های شاخص این دوره از جشنواره، می‌توان به حضور و همراهی چهره‌های شناخته شده‌ی هنر صدا و اجرا نام برد: محمدرضا علیمردانی، امیرعلی نبویان، مژده لواسانی، پیمان طالبی، علیرضا عسکریان و بهار نوروز پور، هیات داوران دومین جشنواره ملی مولانا را تشکیل دادند. 

 


پس از پایان مهلت ثبت‌نام متقاضیان شرکت در جشنواره، مرحله‌ی نخست این رویداد که مختص به فعالیت‌های آموزشی بود، آغاز گردید. شرکت‌کنندگان بخش اصلی و کودک و نوجوان، با توجه به گرایش هنری خود (گویندگی، دوبله، سخنوری و اجرا)، در یکی از گروه‌های مربیان جشنواره عضو شده و همراه با ارسال تمرین‌های آموزشی و رفع ایراد توسط مربی، در کارگاه‌های آموزشی آنلاین که از طریق بستر سایت اسکای‌روم برگزار گردید، شرکت نمودند. مجموعاً بیش از ۴۰ جلسه‌ی آموزشی در بخش اصلی و کودک و نوجوان برگزار شد که هر کدام از این جلسات، با توجه به سرفصل‌های آموزشی دقیق و متناسب با نیازهای هنرجویان، طراحی شده بود. 

 

جهت مشاهده عناوین و سرفصل‌های آموزشی برگزار شده، اینجا کلیک کنید. 


 

 

 

با پایان رسیدن مرحله‌ی نخست آموزشی، هنرجویان موظف به ارسال اثر، جهت شرکت در مرحله‌ی رقابتی و حضوری جشنواره شدند. با دریافت  و بررسی آثار دریافتی، راه‌یافتگان به فینال جشنواره در هرکدام از شاخه‌های بخش اصلی و کودک و نوجوان معرفی شدند. راه‌یافتگان، ضمن حضور در محل برگزاری فینال جشنواره، به اجرای آثار نهایی خود پرداختند. همچنین از برنامه‌های جنبی مرحله‌ی حضوری جشنواره، کارگاه‌های انتقال تجربه‌ای بود که با حضور و تدریس چهره‌هایی نظیر امیرعلی نبویان، محمدرضا علیمردانی و مژده لواسانی‌ برگزار گردید.


 

 

 

ساختار جشنواره

دبیر جشنواره
مریم حسین پور


دبیر اجرایی جشنواره
محمد امین بدیعی

 


دبیر محتوایی جشنواره
عماد الدین متین


مسئول پشتیبانی و دبیر خانه 
نرگس اکبر زاده

طراح گرافیک
مجید سعید پور


طراح UX،UI
مصطفی فرهادی زاده


میکس و مسترینگ
محمد اسماعیل رفیعی

 

مسئول تدارکات
مصطفی نیک جو

مجوزهای رسمی

وب سایت مولانافستیوال دارای مجوز رسمی از نهادهای ناظر بر کسب‌وکارهای اینترنتی می باشد. در این بخش شما می توانید این مجوزها را مشاهده و از صحت آن‌ها اطمینان حاصل نمایید.وب سایت مولانافستیوال دارای مجوز از مرکز توسعه تجارت الکترونیکی (اینماد) ومی باشد، برای بررسی هر کدام از مجوزها کافیست روی تصویر آن مجوز کلیک نمایید.